Tlen ulega wskutek tego jonizacji i łączy się z jonami wodorowymi środowiska tworząc wodę

0

Posted by admin | Posted in Uncategorized | Posted on 01-09-2019

Tlen ulega wskutek tego jonizacji i łączy się z jonami wodorowymi środowiska tworząc wodę.
Koenzymy I i II Warburga są to pirydynoadeninofwunukleotydy, a grupą czynną jest grupa pirydynowa, która redukuje się w reakcji: Azot pięciowartościowy staje się trójwartościowym, a sąsiednia grupa CH przyłączając wodór tworzy grupę CH2.
Koenzymy działają zawsze łącznie z dehydrazą.
Flawonproteina w przebiegu przenoszenia wodorów ulega redukcji, ale zostaje reoksydowana przy udziale systemu bursztynowo-fumarówego.
Najważniejszym schorzeniem, w którym zasadniczą, rolę gra brak kwasu nikotynowego, jest pelagra; jest to schorzenie niezakaźne, charakteryzujące się według Harrisa przez ,,3 d: dermatitis, diarrhoe, dementia.
Termin peiagra (od słów włoskich peHe = skóra, agra = szorstka) został użyty po raz pierwszy przez lekarza włoskiego FrapoLliego w roku 1771, nazwy tej powszechnie używali w tym czasie wieśniacy w Lombardii.
Nieco wcześniej (1730) opisał pelagrę lekarz króla Filipa V Gaspar Casai, który obserwował tę chorobę wśród ludności wiejskiej prowincji Asturii.
Casal opisał pelagrę pod nazwą Mal de la rosa.
I dzisiaj pelagranie jest cierpieniem rzadkim.
W roku 1930 zanotowano w USA 6333 zgony na pelagrę, w roku 1931 – 5853 zgony.
Wymieniony na wstępie klasyczny zespół dermatitis,diarrhoe dementia – jest jednak charakterystyczny dopiero dla zaawansowanych okresów choroby.
Skóra, przewód pokarmowy i układ nerwowy zostają wciągnięte w sprawę chorobową, ale porządek występowania i natężenie objawów w tych trzech układach cechuje wielka rozmaitość.
Rokowanie w pelagrze jest zawsze poważne.
Przebieg choroby zależy od wczesnego rozpoznania i prawidłowego leczenia.
Rokowanie jest ciężkie w poważnych objawach mózgowych, daleko posuniętym wyniszczeniu, w ciężkich objawach żołądkowo-jelitowych.
Pelagra atakuje ludzi niedostatecznie odżywiających się (dieta z niedoborem i jednostajna bez mięsa, mleka, ryb i jarzyn), często także zapadają na pelagrę alkoholicy.
Goldberger przypuszczał, że czynnik przeciw pelagrze jest zawarty w pozostałej części zespołu witaminy B.
Dalsze badania ustaliły, że ciałem tym jest kwas nikotynowy.
Goldberger wykazał też, że pelagra ustępuje po podaniu drożdży.
Stwierdzono również, że wątroba obfituje w ciała zapobiegające powstawaniu pelagry.
Elvehjem, Madden, Stron g i Woolley wyosobnili z wątroby kwas nikotynowy w postaci amidu i dowiedli, że związek ten oraz sam kwas nikotynowy usuwa u psów tzw.
black tongue, chorobę zwierząt odpowiadającą ludzkiej pelagrze.
Odtąd rozpoczął się okres wielkioh sukcesów, terapeutycznych w leczeniu pelagry (Spiess, Cooper, Juice, Smith)
[przypisy: ryba po cygańsku, ryba z rodziny dorszowatych, ryba po grecku przepis ewy wachowicz ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ryba po cygańsku ryba po grecku przepis ewy wachowicz ryba z rodziny dorszowatych